Miért fontos a digitális transzformáció napjainkban? - Vámprogram
Miért fontos a digitális transzformáció napjainkban?
A digitális átalakulás minden vállalkozás számára elengedhetetlen a kisvállalkozásoktól a nagyvállalatokig. Ez az üzenet szól minden olyan előadásból, panelbeszélgetésből, cikkből vagy tanulmányból, amely azzal kapcsolatos, hogy a vállalkozások hogyan maradhatnak versenyképesek és relevánsak, miközben a világ egyre inkább digitális lesz.
A transzformációval együtt járó előnyök az adaptáció, az agilitás, illetve a cég jövőjének megalapozása a piaci helyzet jobb megértésével.
Mi is az a digitális transzformáció?
Mivel a digitális átalakulás minden vállalat esetében másképp néz ki, nehéz lehet egy mindenkire érvényes definíciót meghatározni. Általánosságban a digitális átalakulást úgy definiáljuk, mint a digitális technológia integrálását a vállalkozás minden területére, ami alapvető változásokat eredményez a vállalkozások működésében és abban, ahogyan értéket nyújtanak az ügyfeleknek. Néha azt is jelenti, hogy el kell hagyni a régóta fennálló üzleti folyamatokat, amelyekre a vállalatok épültek és viszonylag új gyakorlatokat kell alkalmazni.
Egy vállalkozás több okból is belevághat a digitális átalakulásba, de messze a legvalószínűbb ok az, hogy muszáj: Ez túlélés kérdése. A világjárvány nyomán kritikussá vált a szervezetek azon képessége, hogy gyorsan alkalmazkodni tudjanak az ellátási lánc megszakadásaihoz, a piacra jutási időkényszerhez és a gyorsan változó vásárlói elvárásokhoz.
Milyen elemei vannak a digitális átalakulási keretrendszernek?
Bár a digitális átalakulás a szervezet sajátos kihívásai és igényei alapján nagymértékben változik, a meglévő esettanulmányok és közzétett keretrendszerek között van néhány állandó és közös téma, amelyeket minden üzleti és technológiai vezetőnek figyelembe kell vennie, amikor a digitális átalakulásba kezd. Gyakran idézik például ezeket a digitális átalakulás elemeket:
- Ügyfélélmény
- Működési agilitás
- Kultúra és vezetés
- A munkaerő felvértezése a megfelelő technológiával
- Digitális technológiai integráció
Mi hajtja a digitális átalakulást?
A digitális átalakulás fontos eleme természetesen a technológia. Gyakran inkább az elavult folyamatok, technológiák leépítéséről van szó, mint az új technológiák bevezetéséről. Az innováció lehetővé tételéről is szó van. A kormányzati informatika területén például egyre többfelismerik a felhőmodellben rejlő teljes potenciált - a költségcsökkentésen túl a felhő stratégiai előnyökre való felhasználását. A Deloitte nemrégiben kiadott egy listát kilenc technológiai trendről, amelyek átalakítják a kormányzati szférát, és különösen egy lesz kulcsfontosságú a kormányzati technológia jövőjének lehetővé tételében: A felhő mint innovációs hajtóerő.
A megszokokott, de elavult technológia túlsúlya a vállalati informatikában még mindig akadályozza a CIO-kat abban, hogy sikeresen belevágjanak a digitális átalakítási stratégiába, ez a technológia költséges akadálya lehet az átalakulásnak. Ha az IT-büdzsé 70-80 százalékát a használt, de elavult rendszerek működtetésére és karbantartására fordítjuk, nem sok marad az új lehetőségek megragadására és az üzlet előrevitelére. Ez a kiadás növekedni fog, ahogy a technológia öregszik és egyre érzékenyebbé válik. A régebbi megoldásokból hiányzik a rugalmasság, és az elavult nyelvek, adatbázisok és architektúrák miatt jelentős technológiai adósságot hordoznak magukban.
Ha a vállalkozások a mai digitális változások gyors ütemével együtt akarnak fejlődni, akkor azon kell dolgozniuk, hogy ahol csak lehet, növeljék a hatékonyságot a technológiával. Sokak számára ez azt jelenti, hogy az agilis elveket kell átvenniük az egész vállalaton belül.
Nyolc kulcsfontosságú digitális átalakulási trend, amelyekkel az üzleti- és informatikai vezetőknek 2023-ban tisztában kell lenniük
- Összpontosítás a rugalmasságra és fenntarthatóságra
- A felhő használatának hangsúlyozása az innováció lehetővé tétele érdekében
- Az üzleti folyamatok mesterséges intelligenciával támogatott automatizálása
- A távmunka elfogadása
- Fokozott figyelem az adatok teljes életciklusra kiterjedő kezelésére
- A biztonság üzleti követelmény, nem pedig utólagos megfontolás
- A mesterséges intelligencia etikájának és irányításának előtérbe helyezése
- A gépi tanulási technológiák fokozott használata
A CIO-k egyik legnagyobb tévhite a digitális átalakulással kapcsolatban az, hogy versenytársaik sokkal előrébb járnak, mint ők. Ez azért van így, mert sokan csodálják és a sajtóban is sokszor emlegetik a leggyorsabban átalakulókat, de kevés kritikát fogalmaznak meg azzal kapcsolatban, hogy milyen nehéz az átalakulás, vagy hogy mennyi ideig tarthat egy átlagos vállalatnál. Miközben a vállalkozások megfogalmazzák saját digitális átalakulási stratégiájukat, sokat lehet tanulni az IT-vezető társaiktól.
Mi tudunk segíteni vállalkozása digitális transzformációjában, keressen minket bizalommal!